Buselique Hediyelik
Kategoriler
BUSELIQUE ÖYKÜSÜ
Anadolu topraklarının binlerce yıllık kültürünü sanatçı ellerinde yorumlayarak, sizlere hediyeleşme mutluluğunu hissettirmek istiyoruz.

İnsanın onurlu yaşama hakkını herşeyin üzerinde tuttuğumuz , büyük bir özveri ve hassasiyet ile sürdürdüğümüz sağlık alanındaki çalışmalarımızın yanısıra yollarımız ilginç bir biçimde Güzel Sanatlar Fakültesinde, benzer hayallerin peşinde koşarken kesişti. Her ikimiz de; duygusal yönlerimizi beslemek ve farklılık arayışı ile yola çıkmıştık.

Sıra dışı bakış açımız, yaratıcılığın adapte edildiği yaşam tarzımız, halen sürdürdüğümüz mesleklerimiz ve sanatsal süreç bizi her geçen gün bu yolda daha ileriye taşıdı.

Katıldığımız sempozyum, kongre ve diğer toplantılarda, yabancı katılımcı misafirlerin büyük bir bölümünün, kahvenin Türk usulü sunumuna dair fikirlerinin olmadığına dair gözlemlerimiz, birikimlerimizi Seramik ve Sanat Tasarımı eğitimimizle birleştirip Tasarımcı-Ressam Gülseren Evcen’ in de desteğiyle bizi bu alana yöneltti.

Geçmişimizin izlerini geleceğin belleğine aktarırken toprağın bereketini formun sadeliği ve tasarımın zerafeti ile buluşturmayı önemsiyoruz.

Sibel Özdoğan ve Nevin Demirhan