Buselique Hediyelik
Kategoriler
Üyelik Sözleşmesi
Sitemize hoş geldiniz!

Lütfen aşağıda belirtilen “Kullanıcı Bilgilendirmesi ve Gizlilik Açıklaması” metnini dikkatle okuyarak üye olunuz . Site’ye ulaşım veya Site’nin kullanımı bu bilgilendirme’yi okuduğunuz, anladığınız ayrıca kişisel bilgilerinizi içeren formu doldurarak verdiğiniz onay bu sözleşmede yazılı şartları kabul ettiğiniz anlamına gelecektir. Kabul etmediğiniz bir hüküm bulunduğu takdirde Site’yi kullanımınıza son verebilirsiniz.

www.buselique.com işbu Gizlilik Politikası hükümlerini, dilediği zaman Web Sitesinde yayınlamak suretiyle, tek taraflı olarak değiştirebilir, değişiklik yapılan Gizlilik Politikası hükümleri, Web Sitesinde yayınlandığı tarihte yürürlülüğe girer. Bu nedenle, Site’yi her ziyaretinizde Yasal Uyarı ve Gizlilik Şartları başlığını denetlemenizi ve değişiklikler hakkında bilgi sahibi olmanızı rica ederiz. www.buselique.com, dilediği zaman ve her hangi birinin izin ya da onayına tabi olmaksızın, öz iradesi ile Site’nin kullanımına ara verebileceği gibi Site’nin kullanımını tamamen de sona erdirebilecektir.

Taraflar

www.buselique.com internet sitesinde faaliyetlerini yürüten '' Uluç mh.1107 sk. Özlem sit. B blok 8/A Konyaaltı Antalya ” adresinde faaliyet gösteren Sine Seramik Turizm San. ve Tic. Ltd.Şti. (“buselique”)

www.buselique.com internet sitesine üye olan internet kullanıcısı

Sözleşmenin Konusu

İşbu Üyelik Sözleşmesi'nin konusu, Sine Seramik Turizm San. ve Tic. Ltd.Şti. sahip olduğu internet sitesi www. buselique.com ve üye’nin yararlanma ve kullanma şartlarının belirlenmesidir.

Üye www.buselique.com sitesinden yararlanırken, verdiği bilgilerin; şifre unutma , fatura ve ürün gönderim adresinin hatalı olması gibi nedenlerden kaynaklanan aksaklıkların olmaması için kullanıcı bilgilerini doğru ve eksiksiz vermelidir. Eksik ve yanlış bildirimlerden doğacak zararların sorumluluğu tamamen üyenin kendisine aittir.Üye, yanlış, eksik ve yanıltıcı bilgiler, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeler içeren ve yasal mevzuat hükümlerine ters düşen bilgilerle siteye kaydolamaz. Bu durumlarda üyeliğinin sonlandırılıbileceğini, ve www.buselique.com internet sitesinin uğrayacağı zararları derhal ve aynen tazmin edeceğini kabul eder. Ayrıca yasal mevzuat hükümlerine uygun olmayan bilgilendirmelerden doğabilecek tüm yasal yükümlülükler tamamen üyeyi bağlayacaktır.

Üyelerimize www.buselique.com tarafından verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, kullanım hakları yanlızca kendilerine aittir,üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmasından (bu bilgilerin üye dışındaki kişiler tarafından kullanılmasından) kaynaklanacak her türlü zarardan doğrudan üye sorumludur. Bu sebeple izinsiz kullanımdan doğabilecek her türlü iddia ve taleplere karşı buselique’in tazminat ve sair hakkı saklıdır.

2- Üye, internet ortamında bir başkasına ait kullanıcı adı IP adresi, elektronik posta adresi vb. kişisel bilgileri kullanmayacağını taahhüt eder. Ayrıca diğer kullanıcıların özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Üye bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülüğü kabul etmiş sayılmaktadır.

3- Üye, www.buselique.com sitesini hiç bir şekilde kamu düzenini bozucu yasalara aykırı amaç için kullanamaz, diğer kullanıcıların ve ziyaretçilerin kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı işlemlerde bulunamaz, sunucuları ya da veri tabanlarını kilitlemeye yönelik otomatik programlar,virus spam vb uygulamalar yükleyemez.Bu hallerde üyeliğinin sonlandırılacağını ve durumdan doğabilecek her türlü hukuki ve cezai sorumluluğu kabul eder.

4- Üye tarafından www.buselique.com sitesine yazılan yazılar kişisel görüşlerdir. Bu yazılar üyeyi bağlayan fikirler olup 3. Kişilerin zarara uğramasından tamamen üye sorumludur.

5- Buselique; ön ihtara gerek kalmaksızın, site içeriği ve sağlanan hizmetleri değiştirme, sonlandırma, sitede kullanılan kullanıcı verilerini silme hakkına sahiptir. Değiştirilen, güncellenen ya da yürürlükten kaldırılan bütün hükümler, yayın tarihinden itibaren tüm üyeler için geçerli olarak kabul edilir.

6- Buselique, aşağıda anılan kurallara aykırı davranan kişiler aleyhinde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri de dahil olmak üzere tüm ulusal ve uluslararası mevzuat altında her türlü yasal işlem ve takipleri başlatma, devam ettirme ve sonuçlandırma hakkını saklı tutar. Bu hükümlerin kapsamı şunlardır:

Sine Seramik Turizm San. ve Tic. Ltd.Şti. Site’nin, tüm Site içeriğinin ve bunların ilgili yasal hak ve teferruatlarının yegane ve yasal sahibidir. Site içeriğinde yer alan bütün alan adı, logo, her türlü veriler yazılar, fikirler, bilgiler, ibareler, resimler, markalar, tasarımlar, işaretler, sloganlar, banner ve diğer tüm ifadeler ile benzer fikri mülkiyet hakları, yazılımlar, programlar, sayfa düzeni ve işbu Sitenin sunumu Sine Seramik Turizm San. ve Tic. Ltd.Şti. ve buselique' nin mülkiyetindedir. buselique' den önceden yazılı onay alınmaksızın, Sitedeki veya Site uzantılarındaki verilerin, bilgilerin veya, işbu sayfaya ilişkin her tür yazılım kodları, veritabanı, site tasarımları da dahil olmak üzere, herhangi bir fikri mülkiyet hakkına tabi bir unsurun kısmen ya da tamamen kopyalanması, böyle bir unsur üzerinde değişiklik yapılması, bu unsurun izin almaksızın ve kaynak gösterilmeden çoğaltılması veya yayımlanması, online ya da diğer bir iletişim aracı kullanılmak suretiyle dağıtılması, paylaşılması, gönderilmesi, link verilmesi, kısmen ya da tamamen indirilmesi ve satılması yasaktır.

7- www.buselique.com mevcut imkanlar dahilinde virus saldırılarına karşı gerekli tedbirlerin alındığı bir sitedir. Buselique, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. buselique'nın gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, Web Sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, buselique'nın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Site kullanıcılarının birbirleri ya da üçüncü şahıslarla olan yazışma vb. ilişkilerinde meydana gelebilecek olan her türlü sorumluluk üyeye aittir ve üye kendi virus koruma sistemini sağlamakla yükümlüdür. Üye kendi yazılım sisteminde oluşabilecek zararlardan kendisi sorumlu olduğunu kabul etmiş sayılır. Siteden yapılan mesajlaşmaların hasar görüp silinmesinden ya da kaybolmasından buselique.com sorumlu tutulamaz.

8- www.buselique.com internet sitesinin geliştirilmesine yönelik olarak mevzuat çerçevesinde üyelerin siteye erişmek için yolladıkları IP adresi tespit edilip ziyaret ettikleri sayfa ve doğrudan bağlanılmayı sağlayan web sitesi gibi bilgiler demografik veri toplamak amacıyla kullanılabilir.

9- Üyelerin verdikleri kişisel bilgiler ile alışverişlerine dair her türlü kişisel olan-olmayan bilgileri, kanunlara uygun biçimde, buselique ve keza ortakları-iş ortakları, halefleri ve/veya bunların belirleyeceği üçüncü kişiler/kuruluşlar tarafından, her türlü, ürün-hizmet tanıtımı, reklam, iletişim, promosyon, satış, pazarlama, mağaza kartı, kredi kartı ve üyelik bilgilendirmeleri, uygulamaları ve işlemleri yapılması amacı ile süresiz olarak veya yasal süre için kaydedilebilir, arşivlerde muhafaza edilerek kullanılabilir, güncellenebilir, paylaşılabilir, transfer olunabilir ve sair suretler ile işlenebilir.

10- Üyeye ait kişisel bilgiler yasal bir zorunluluk nedeniyle istenildiğinde yasal gereklere uygun hareket etmek ve buselique.com sitesinin yasal haklarını korumak amacıyla gereklilik doğduğunda resmi kurumlara ve yetkili kişilere verilebilir.

11- buselique.com’un gerektiğinde; bildirimde bulunmaksızın üyelikten çıkarma üye belge dosya ve bilgilerini silme yetkisi vardır.Üye bu yetkiyi peşinen kabul etmiş sayılır. Ayrıca üye de bilirimde bulunarak istediği zaman üyelikten ayrılabilir.

12-Üye,bilgilendirilmenin sonlandırılmasını talep etmediği sürece; kanunlara uygun şekilde, buselique yada 3. kişilerin tanıtımı ile ilgili her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin tanıtım, reklam, iletişim, promosyon, satış ve pazarlama amacıyla, mağaza kartı, kredi kartı ve üyelik bilgilendirme, işlem, uygulamaları için buselique tarafından, kısa mesaj, anlık bildirim, otomatik arama, bilgisayar, telefon, e-posta, diğer elektronik iletişim araçları ile sosyal, ticari ve sair elektronik iletişimler yapılmasını ve Üye’ye ticari elektronik iletiler gönderilmesini kabul etmiş sayılacaktır.

13- Üye, site üzerinden yapılacak olan alışverişlerin karşılığının 2013 tarih ve 28690 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 6493 sayılı '' ödeme ve menkul kıymet mutabakat sistemleri , ödeme hizmetleri ve elektronik para kuruluşları hakkında kanun'' çerçevesinde faaliyet gösteren bir “Ödeme kuruluşu'' üzerinden tahsili konusunda buselique' nin yetkili olduğunu, ve bu ödeme yönteminde gerekli her türlü kredi kartı vb. şahsi bilgilerinin gerekli olduğu takdirde verilmesini kabul etmiş olup, kullanıcı adı, şifre, kredi kartı bilgileri vb. bilgilerin paylaşılmasından veya bu bilgilerin üye dışındaki kişiler tarafından paylaşılmasından doğacak her türlü zarardan Üye’nin sorumlu olduğunu kabul etmiştir.

14- Üye olabilmek için reşit olmak, tüzel kişi üyeler için tüzel kişiyi temsil ve ilzam etmeye yetkili olmak ve buselique tarafından işbu sözleşme kapsamında geçici ya da süresiz olarak üyelikten uzaklaştırılmamış olması gerekmektedir. Üye, doğru, eksiksiz ve güncel kayıt bilgilerini vermek zorundadır. Aksi halde bu Sözleşme ihlal edilmiş sayılacak ve Üye bilgilendirilmeksizin hesap kapatılabilecektir.

15-Doğal afet, grev, savaş, iletişim sorununa yol açabilecek alt yapı, internet ve elektrik arızaları,system iyileştirme çalışmaları,siber saldırıları gibi mücbir sebep hallerinde SİNESERAMİK (buselique) işbu sözleşmede belirlenmiş bulunan edimlerden herhangi birini geç yada eksik ifa etme yada edememe durumlarında sorumlu değildir.

16- www.buselique.com tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisine ürün gönderimi yapmaktadır.

17- Bu sözleşmede yer alan hükümlerden yada ifadelerden herhangi birinin yasaya uygun olmaması yada uygulanamazlığı sözleşmenin geri kalanın yürürlüğünü etkilemeyecektir.

18-Üye/kullanıcı yukardaki sözleşme metnini kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Üye işbu sözleşme ile üstlenmiş olduğu yükümlülüklere aykırı hareketi nedeniyle buselique’ nin uğrayacağı her türlü zararı aynen tazmin etmeyi kabul eder Bu nedenle Sineseramik Turizm ticaret ldt. Şti’ ye dolayısıyla web sitesi buselique ait tüm bilgisayar kayıtlarını tek ve gerçek münhasır delil olarak HUMK 287. Maddeye uygun şekilde esas alınacağını kabul etmiştir.. buselique Üye’nin sözleşmeye aykırı davranışları nedeniyle kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için Üye’ye aynen rücu hakkına sahiptir. İşbu sözleşmeye ilişkin ihtilaf durumlarında Antalya Mahkemeleri ve İcra ve İflas Daireleri yetkilidir.

www.buselique.com üyenin kayıtlı e-posta adresini kullanarak yaptığı bildirimlerin 1 (bir) gün sonra üyeye ulaştığını kabul edecektir.Alıcı üye olduğu tarihten itibaren işbu sözleşmeyi yazılı iletişim ortamı olan elektronik ortamda onaylamış ve üyeliği devam ettiği sürece sözleşme hükümlerine bağlı kalacağını kabul ve taahhüt etmektedir.